Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.

Sektor střed: A S sever: L H E západ: U K P jih: C J B východ: M Z T

V rámci Dne pro domobranu, který se uskutečnil v sobotu 10. března na Mělníku a byl určen pro velitele Zemské i Národní domobrany, proběhnula také soutěž ve střelbě nazvaná „O Mělnickou flašku“.

Pořadatelé z řad skupiny ZD Nemesis Mělník totiž správně usoudili, že lepší než prázdný pohár je plná láhev dobrého mělnického vína, dodaného místním Vinařstvím Na výsluní. Soutěž měla dvě disciplíny – střelba z pistole (15 ran, měřil se čas a za nesprávně umístěné střely se dávaly penalizační body) a střelba z malorážky s optikou na přesnost (10 ran na 50 metrů).

Shodou okolností nebo dobrým střeleckým výcvikem obě disciplíny vyhrál nejmladší účastník Laďa K., velitel jedné ze středočeských skupin ZD. Měl tak možnost těšit z láhve krásně vyzrálé frankovky a mladého leč nadějného rýnského ryzlinku – samozřejmě s originálními vinětami.